Karol Król, HomeProject
A  |  A  |  Reset Zoom
line
EPISTEME Czasopismo Naukowo-Kulturalne
PDF
print
Geomarketing: interaktywna mapa lokalizacji punktów usługowych
i zasięgu prowadzonej działalności — studium przypadku
Geomarketing: interactive map of the service points location
and the areas of business activity — a case study
EPISTEME Nr 30/2016, Tom 1, 61-72 (ISSN 1895-4421)
EPISTEME: Czasopismo Naukowo-Kulturalne
Autorzy: Karol Król
W artykule podjęto próbę wykazania rosnącego znaczenia geomarketingu w funkcjonowaniu przedsiębiorstw oraz przedstawiono przykład zastosowania map internetowych w kampanii marketingowej. Mapę lokalizacji punktów usługowych i zasięgu prowadzonej działalności gospodarczej utworzono dla sieci zakładów gastronomicznych zlokalizowanych w Nowym Sączu (Małopolska), za pomocą wybranych technik projektowych. W konkluzji wykazano, że interaktywna mapa z powodzeniem może służyć informowaniu klientów o charakterze świadczonych usług, a interfejs programistyczny API jest najbardziej optymalną techniką tworzenia map cyfrowych, z punktu widzenia udostępnianych funkcjonalności... [czytaj więcej]

Cytuj (APA): Król, K. (2016). Geomarketing: interaktywna mapa lokalizacji punktów usługowych i zasięgu prowadzonej działalności — studium przypadku. EPISTEME: Czasopismo Naukowo-Kulturalne, 30(1), 61-72.

line
PDF
print
Rola optymalizacji wybranych parametrów technicznych witryny w marketingu treści
The role of the web performance optimalization in the content marketing
EPISTEME Nr 30/2016, Tom 1, 485-494 (ISSN 1895-4421)
EPISTEME: Czasopismo Naukowo-Kulturalne
Autorzy: Karol Król
Strategia jakości i specjalizacji wytycza obecnie drogę rozwoju projektów sieciowych. Zakłada między innymi dbałość o użyteczność i formę publikowanych treści, obecność w mediach społecznościowych, tworzenie blogów tematycznych i szereg innych. Zwraca również szczególną uwagę na aspekty technicznej poprawności wykonania witryn i aplikacji sieciowych. Pełni ważną rolę w marketingu treści. W artykule poruszono zagadnienie optymalizacji wybranych parametrów technicznych witryny internetowej na przykładzie podmiotu z branży IT, który zadeklarował udział w badaniu. W pracy przedstawiono wybrane narzędzia analityczne wspomagające optymalizację witryn internetowych pod kątem ich użyteczności. Przeprowadzone testy pozwoliły zidentyfikować niedoskonałości techniczne oraz edytorskie badanej witryny... [czytaj więcej]

Cytuj (APA): Król, K. (2016). Rola optymalizacji wybranych parametrów technicznych witryny w marketingu treści. EPISTEME: Czasopismo Naukowo-Kulturalne, 30(1), 485-494.

line
PDF
print
Ocena wydajności, techniki wykonania oraz dostępności serwisów internetowych
wybranych zakładów przetwórstwa mlecznego
EPISTEME Nr 26/2015, Tom 1, 23-30 (ISSN 1895-4421)
EPISTEME: Czasopismo Naukowo-Kulturalne
Autorzy: Karol Król, Dawid Bedla, Tomasz Salata
Produkcja mleka jest jedną z kluczowych gałęzi gospodarki rolnej w Polsce. Przemysł mleczarski wywiera duży wpływ na funkcjonowanie rolnictwa oraz wielu innych działów gospodarki narodowej. Rynek mleka i przetworów mlecznych rozwija się dynamicznie będąc jednocześnie wrażliwy na zmieniające się uwarunkowania rynkowe [Ignatiuk 2013].
W Polsce obserwuje się wysoki poziom konkurencji pomiędzy zakładami przetwórstwa mlecznego. Na rynku produktów mleczarskich występuje wiele marek. Stanowi to czynnik wpływający na zróżnicowanie oferty rynkowej i różnorakie działania marketingowe podejmowane przez producentów. Silna marka stanowi o przewadze konkurencyjnej [Cymanow 2008, Łaba 2008, Krajewski 2011].
Szansy na promowanie i sprzedaż swoich produktów w sieci oraz osiągnięcie przewagi konkurencyjnej upatrują również mleczarnie i okręgowe spółdzielnie mleczarskie. Podejmują one próby budowania wizerunku i kapitału marki w Internecie [Górska-Warsewicz 2004].
Celem pracy jest ocena wydajności, techniki wykonania oraz dostępności serwisów internetowych mleczarni oraz okręgowych spółdzielni mleczarskich dla urządzeń mobilnych. W pracy podjęto również próbę oceny stopnia wykorzystania Internetu przez zakłady przetwórstwa mlecznego w promowaniu i sprzedaży swoich produktów... [czytaj więcej]

Cytuj (APA): Król, K., Bedla, D., Salata, T. (2015). Ocena wydajności, techniki wykonania oraz dostępności serwisów internetowych wybranych zakładów przetwórstwa mlecznego. EPISTEME: Czasopismo Naukowo-Kulturalne, 26(1), 23-30.

line
PDF
print
Interaktywna prezentacja zagadnień środowiskowych na przykładzie
osadników ścieków biologicznych w gminie Klucze
EPISTEME Nr 26/2015, Tom 1, 273-280 (ISSN 1895-4421)
EPISTEME: Czasopismo Naukowo-Kulturalne
Autorzy: Karol Król, Dawid Bedla
Interaktywne aplikacje sieciowe to pojęcie bardzo szerokie. Możliwości ich zastosowań są praktycznie nieograniczone. Z powodzeniem są wykorzystywane nie tylko przez podmioty działające na rynkach komercyjnych, ale również przez jednostki administracji publicznej, np. we wspomaganiu procesu decyzyjnego lub usprawnianiu komunikacji ze społecznością lokalną. Sprzyja temu rozwój i dostępność nieodpłatnych technik i narzędzi komputerowych [Król i Salata, 2013].
Społeczeństwo ma prawo do informacji o środowisku i jego ochronie. Organy administracji publicznej są zobowiązane do ich udostępniania [Ustawa 2008]. Aplikacje sieciowe z uwagi na swoją elastyczność i przystępną formę mogą być wykorzystywane do prezentowania miejscowych uwarunkowań środowiskowych. Rozpowszechnianie ich za pomocą Internetu może wpływać na wzrost świadomości ekologicznej i zainteresowanie społeczności lokalnych aspektem ochrony i kształtowania środowiska [Król i Bedla, 2013].
Celem pracy jest prezentacja lokalnych uwarunkowań środowiskowych w obrębie dawnych osadników ścieków biologicznych w gminie Klucze oraz określenie ich statusu prawnego. Podstawowym założeniem badawczym było utworzenie autorskiej aplikacji internetowej, która w interaktywny sposób prezentowałaby problem rekultywacji terenów zdegradowanych, oraz pełniłaby rolę platformy dla konsultacji społecznych oraz udostępniania informacji o stanie obiektu i postępie prac rekultywacyjnych... [czytaj więcej]

Cytuj (APA): Król, K., Bedla, D. (2015). Interaktywna prezentacja zagadnień środowiskowych na przykładzie osadników ścieków biologicznych w gminie Klucze. EPISTEME: Czasopismo Naukowo-Kulturalne, 26(1), 273-280.

line
PDF
print
Wykorzystanie wybranych technik i narzędzi geoinformatycznych w procesie parametryzacji
struktury użytkowania zlewni, jako czynnika kształtującego jakość wód małych zbiorników wodnych
EPISTEME Nr 22/2014, Tom 2, 359-368 (ISSN 1895-2241)
EPISTEME: Czasopismo Naukowo-Kulturalne
Autorzy: Tomasz Stachura, Dawid Bedla, Karol Król
W pracy przedstawiono wykorzystanie wybranych technik i narzędzi geoinformatycznych w procesie parametryzacji struktury użytkowania zlewni, jako czynnika kształtującego jakość wód. Badaniom poddano zlewnie akwenów Wołowice oraz Jeziorzany (Małopolska) o różnym stopniu antropopresji, której przejawem jest zróżnicowanie użytkowania i zagospodarowania zlewni. Zbiornik Wołowice leży w zlewni w której strukturze użytkowania przeważają grunty orne, natomiast akwen Jeziorzany użytkowany jest w zlewni w której przeważają obszary zurbanizowane... [czytaj więcej]

Cytuj (APA): Stachura, T., Bedla, D., Król, K. (2014). Wykorzystanie wybranych technik i narzędzi geoinformatycznych w procesie parametryzacji struktury użytkowania zlewni, jako czynnika kształtującego jakość wód małych zbiorników wodnych. EPISTEME: Czasopismo Naukowo-Kulturalne, 22(2), 359-368.

line
PDF
print
Analiza wybranych zagrożeń związanych z promowaniem, sprzedażą
i rezerwacją usług agroturystycznych w Internecie — studium przypadku
EPISTEME Nr 22/2014, Tom 1, 5-13 (ISSN 1895-2241)
EPISTEME: Czasopismo Naukowo-Kulturalne
Autorzy: Karol Król, Dawid Bedla
Internet stanowi dynamicznie rozwijający się kanał dystrybucji różnego rodzaju towarów i usług. Oprócz ich bezpośredniej sprzedaży służy informowaniu i promocji. Zalety te zostały docenione przez gospodarstwa agroturystyczne, których właściciele co raz częściej wymieniają Internet jako najważniejsze źródło pozyskiwania klientów. Korzystanie z sieci Internet wiąże się jednak z coraz poważniejszymi zagrożeniami, na które są narażeni nie tylko właściciele stron internetowych ale również ich użytkownicy, w tym klienci poszukujący "wczasów pod gruszą"... [czytaj więcej]

Cytuj (APA): Król, K., Bedla, D. (2014). Analiza wybranych zagrożeń związanych z promowaniem, sprzedażą i rezerwacją usług agroturystycznych w Internecie — studium przypadku. EPISTEME: Czasopismo Naukowo-Kulturalne, 22(1), 5-13.

line
PDF
print
Wybrane metody tworzenia aplikacji internetowych w oparciu o mapy tematyczne
EPISTEME Nr 22/2014, Tom 2, 69-78 (ISSN 1895-2241)
EPISTEME: Czasopismo Naukowo-Kulturalne
Autorzy: Karol Król
Współczesne technologie internetowe umożliwiają tworzenie stron internetowych o licznych funkcjonalnościach, doskonalszych technicznie i dopracowanych graficznie. Dostarczają również narzędzi potrzebnych do tworzenia aplikacji internetowych. W pracy przedstawiono wybrane techniki i narzędzia programistyczne, które wykorzystać można do tworzenia interaktywnych aplikacji internetowych opartych na podkładach rastrowych... [czytaj więcej]

Cytuj (APA): Król, K. (2014). Wybrane metody tworzenia aplikacji internetowych w oparciu o mapy tematyczne. EPISTEME: Czasopismo Naukowo-Kulturalne, 22(2), 69-78.

line
PDF
print
Tworzenie interaktywnych serwisów mapowych w oparciu o wybrane techniki programistyczne
na przykładzie Ojcowskiego Parku Narodowego
EPISTEME Nr 18/2013, Tom 2, 193-199 (ISSN 1895-2241)
EPISTEME: Czasopismo Naukowo-Kulturalne
Autorzy: Karol Król, Tomasz Salata
Wykorzystanie wybranych technik i narzędzi programistycznych umożliwia tworzenie serwisów mapowych. Serwisy te mają swoje zalety w postaci relatywnie prostej obsługi i budowy oraz niewielkich wymagań programowych i sprzętowych. Mają również swoje wady, które przekładają się na liczne ograniczenia, zwłaszcza na płaszczyźnie dostępu do zaawansowanych funkcjonalności... [czytaj więcej]

Cytuj (APA): Król, K., Salata, T. (2013). Tworzenie interaktywnych serwisów mapowych w oparciu o wybrane techniki programistyczne na przykładzie Ojcowskiego Parku Narodowego. EPISTEME: Czasopismo Naukowo-Kulturalne, 18(2), 193-199.

line